Nabízíme  tyto druhy masáží:

 


SHIATSU - p. Dohnal - v prostorách Klubu Energy Šumperk, objednat se lze prostřednictvím tel.kontaktu na čísle 774 236 191

 

Energy masáže
- Sportovní,rekondiční a regenerační masáže
- Baňkování
- Reflexní masáže
- Breussova masáž a  Dornova metoda 
- Manuální lymfatická masáž
-Kineziotejping 
-Protimigrénová masáž hlavy

 -   p. Pleyerová - objednat se lze prostřednictvím telefonického kontaktu na čísle 723 913 283 nebo na emailu:    masaze.pleyerova@seznam.cz nebo:  klubenergy@seznam.cz.

Možnost vystavení DÁRKOVÉHO POUKAZU a platba přes účet .

- poukaz bude zaslán na Váš email,nebo může být vyzvedenut na KE Šumperk

- pokud budete chtít využít platbu přes účet,číslo účtu Vám bude sděleno na dotaz
Něco o jednotlivých druzích masáží:

DORNOVA metoda a BREUSSOVA masáž

Dornova metoda je velmi šetrná a jemná manuální terapie,při které dochází k návratu obratlů a kloubů do jejich původní přirozené polohy. Náprava je za aktivní účasti klienta,který provádí přirozeným pohybem aktuální pohyby,při kterých terapeut navrací převážně palci ošetřovaný obratel na přirozené místo.

Při metodě se pracuje pouze do prahu citlivosti.Je to metoda bezpečná.

Při metodě se využívá i Breussova masáž. Jde o velmi uvolňující masáž,při které se masíruje přímo páteř,její vzpřimovače a povrchové svaly.Používá se třezalkový olej,který hluboko uvolňuje svaly a přispívá k regeneraci meziobratlových plotének.

 Metoda je účinnější jako klasická masáž a je doporučována při:

-citlivosti v kříži,v oblasti beder,v kyčli,při tenisovém loktu,posunuté kostrči,při problémech s otěhotněním,při migrénách a závratích,mravenčení končetin,brnění končetin a citlivosti,vysokém i nízkém krevním tlaku,citlivosti pod žebry a citlivosti ramenou,skolióze,delší či kratší noze,bolesti v kolenou,střevních potížích,problémech s koncentrací.

Jak se dostavit na ošetření:není vhodné mít šperky,dlouhé vlasy je lépe si sepnout sponou a je lepší vzít si volný a pohodlný oděv.Asi 1 hod. před masáží je lépe nejíst.

Opakování:počet opakování pro dosažení optimálního stavu musí posoudit terapeut .Většinou stačí 2 -3 komplexní ošetření. Při prvním ošetření dojde ke ,,srovnání“ nohou,pánve,poté se provede Breussova masáž. Při druhém ošetření se provede Breussova masáž a,,srovná‘‘horní polovina těla.Při třetím ošetření se provede vyšetření předchozích problémů,zhodnocení stavu klienta a případná dorovnání těla.Zakončeno Breussovou masáží na uvolnění páteře.

Další ošetření je možné dle stavu a přání klienta kdykoliv.

Koho nemohu ošetřit:kontraindikací jsou např. osteoporóza 4 st.,artróza 4.st.,artritida revmatoidní,rakovina kostí,Bechtěrevova chorobou postižená část páteře,zničená ploténka,vyhřezlá ploténka ,akutní ústřel.Po zlomenině a operacích včetně umělých kloubů je třeba počkat  asi 8 týdnů.Při akutním zánětu je třeba počkat do jeho odeznění.

Po masáži:citlivější lidé budou mít pocit únavy,tělo se zbavuje uvolněných odpadních látek,takže se doporučuje zásada pít a pít – nejlépe jen vodu!

Každé ošetření trvá asi 1 hod. a není možno jej urychlit !!!

Masáž provádí p. Pleyerová ,tel.:723 913 283, 731 737 545


Manuální lymfatická masáž

 -masáž je vhodná pro každého ,kdo trpí na otoky obličeje,nohou,zadržování tekutin v těle,časté migrény,zhoršující se celulitidu,celkově oslabenou imunitu,vrozeným postižením lymfatického systému.Je vhodná při jarní detoxikaci organismu,úpravě krevní nedostatečnosti,jako drenáž otoků po úrazech,při revmatických otocích,zpevnění podkoží,zpomalení procesu stárnutí,odstranění kruhů pod očima....

Při manuální lymfatické masáži dochází prostřednictvím jemných doteků a jemného tlaku ke stimulaci lymfatického systému těla. Rytmus,směr,počet a přítlak doteků je přesně daný.Napomáhá se jím vytlačování a vyprazdňování lymfatických uzlin a cév.

Zjednodušeně se dá říct,že se pomocí lymfy / bezbarvé a čiré tekutiny/ distribuují vstřebatelné živiny do krevního oběhu a součastně s ní se absorbují nahromaděné toxiny a další odpadní látky do krve a přes ledviny a játra se vyplavují z těla ven.Proto je po manuální lymfatické masáži třeba počítat s častější stolicí a častějším a mnohdy i tmavším zabarvením moči.Tento stav je dočasný,po odstranění škodlivin se opět normalizuje.

Klient pocítí první změnu již po masáži. Většinou dojde k omezení původních problémů a zmenšení obvodu asi o 1 - 2 cm.Zklidní se bušení srdce,kůže se stahuje / někdo zaznamená svědění či změnu tonusu/,může dojít ke zvýšenému vyměšování potu,moče,stolice,ale i k přechodným gynek. výtokům a zvýšené sekreci v nosní dutině.

Mnozí pociťují i pocit suchých úst a zvýšený pocit žízně,lehké pálení očí.Často také  narůstá klid a vyrovnanost.

Tyto stavy většinou rychle odezní.

Kdy nemohu masáž provést: -v těhotenství,při onkologickém onemocnění,implantátech,těžší srdeční vadě,velmi vysokém krevním tlaku,dialýze,při transplantaci orgánů,otevřených bercových vředech,akutních zánětech,teplotách,zánětu podkoží,bakteriární infekci,nejasných bolestech břicha,při onemocnění jater a ledvin,poruchách srdeční činnosti.....

Manuální lymfatické masáže se provádí v přesně daných sestavách.Klient má možnost si vybrat z těchto druhů:

- dolní končetiny / orientační čas asi 1,5 - 2 hod./

- horní končetiny

- obličej

- záda

- bedro - hýždě

- celotělová   / orientační čas asi 2,5 - 3,5 hod./

 Masáž provádí p. Pleyerová ,tel.:723 913 283, 731 737 545


Baňkování

Baňkování je stará metoda používaná především v Číně po dlouhá staletí.

Baňkování je metoda, při které se využívá podtlaku přikládaných nádobek – baněk. Baňky které se pro tento účel používají jsou plastové či skleněné, speciálního tvaru, se kterými se pracuje na problematické oblasti kůže ,nebo je možno je nechat určitou dobu přiložené na problematických partiích svalů.

Masáž spočívá v promasírování problematické oblasti a zprůchodnění toku energie. Tím se daná oblast odblokuje a dojde k harmonizaci. Stimuluje se krevní i lymfatický systém.

Baňkování provádí p. Pleyerová ,tel.:723 913 283, 731 737 545


Reflexní masáž

Při masáži se reflexně- tlakem. Reflexní masáží nohou ovlivníme vnitřní orgány a vzdálené části těla,které nemůžeme z nějakého důvodu ovlivnit přímo. Jedná se o soubor speciálních technik a hmatů,které volí masér přímo na ,,tělo" danému klientovi.Při masáži dochází nejen k uvolnění a účinné terapii,ale i k diagnostice. Můžeme tak ovlivnit rozsah pohybu,uvolnění strnulosti,podpoření hojivých procesů v těle,omezit citlivost,podpořit vyplavování škodlivin z těla,zvýšit prokrvení a zvýšit rozvod  a stimulovat obranné látky.

 Masáž je vhodná pro každého,kdo si chce udržet a podpořit zdraví,docílit uvolnění a relaxovat.Při masáži je nutná komunikace v podobě popsání pocitů z Vaší strany.Jen tak bude terapie úspěšná.

Vhodné je dostavit se ve volném,pohodlném oděvu.

Po masáži je možno pocítit únavu,rýmu,ospalost,nespavost,zažívací problémy,může být zkalená či tmavá moč,dočastně citlivá páteř,zvýšená potivost,u žen i dočastný výtok. Všechny tyto příznaky souvisí s očistou organismu a jsou jen přechodného rázu.

Terapie- masáž trvá asi 1 hod.,tento čas nelze zkrátit!

Masáž provádí p. Pleyerová,tel.:723 913 283, 731 737 545


KINEZIOTEJPING

Jedná se o techniku,která se používá ve všech oblastech sportu,regenerace a rehabilitace.

Jedná se o nalepování pružných,nealergenních pásek na kůži.V místě nalepení dojde ke zvýšenému průtoku krve a lymfy.Prodlužuje se uvolnění svalů,účinnek lymfomasáže i klasických masáží,aktivují se ozdravné procesy.Dále se kineziotejping nalepuje v místě,kde je třeba udržet odblokování daného místa a uvolnění stavu.Korekcemi lze docílit i odlehčení svalové zátěže. Dále se především provádí aplikace svalových tejpů,ligamentózních tejpů,lymfatických tejpů,korekci jizev,mechanická korekce svalů,fasciová technika.

 Narozdíl od klasického tejpu nedochází k fixaci a omezení pohybu v dané oblasti.

Pásky jsou nalepeny dle požadovaných účinků několik dnů až týdnů / vydrží i 4-6 týdnů/.

Kontraindikace:kromě všech,již výše uvedených u jiných technik,zde ještě patří poranění kůže,kožní problémy,alergická reakce na tejp...

Použití druhu tejpů a techniky je třeba individuálně posoudit dle individuálních potřeb klienta.

Masáž provádí p. Pleyerová, tel.:723 913 283, 731 737 545


SPORTOVNÍ, REKONDIČNÍ A REGENERAČNÍ MASÁŽE

Masáže jsou vhodné pro posílení Vaší tělesné kondice a podpoření dobrého fyzického stavu. Zaměřují se především na svaly a používá se při nich olej.

SPORTOVNÍ masáž se především používá před sportovním výkonem a v průběhu výkonu- na zvýšení výkonnosti sportovce,podporuje prokrvení svalů a je rázná.

REKONDIČNÍ masáž zbavuje tělo ztuhlosti,mírní citlivost svalů,zlepšuje výkonnost,zvyšuje pružnost a rozsah pohybu,prokrvuje kůži,napomáhá regeneraci svalstva a tkání. Provádí se v pomalejším rytmu,než sportovní masáž.

REGENERAČNÍ masáž je velmi podobná rekondiční,ale používají se při ní jiné oleje a přípravky,které mohou napomáhat hlubší regeneraci. Při těchto masážích se využívají i zábaly,kterými se prohlubuje účinnek regenerace.Pro sportovce vhodné především po výkonu na celkovou tonizaci těla a uvolnění napnutých svalů.

 Všechny druhy masáží napomáhají vstřebávání tuku,zlepšují rozvod krve a rozvod živin v těle,napomáhají rychlejšímu vstřebání a odvodu odpodních látek z těla a tím i napomáhají odstranit bolesti hlavy a únavy,zpomalují stárnutí,celkově vylepšují zdravotní stav klienta.Ideální jako doplněk k pravidelnému cvičení a fyzické aktivitě 

 Kontraindikace:

teplota,virové či chřipkové onemocnění,těhotenství,menstuace,poranění kůže,nádorové onemocnění,křečové žíly,stav bezprostředně po operaci  a min. 6 týdnů po ní,zlomenina....

Masáž provádí p. Pleyerová,tel.:723 913 283, 731 737 545

           


Protimigrénová masáž hlavy:

- masáž vhodná jako prevence pro osoby s častými migrénami a bolestmi hlavy.

Masáž je velmi uvolňující díky stimulaci akupresních bodů v oblasti týlu,odstraňuje spoušťové body,následuje strečink daných partií a ošetření pomocí určených prostředků/ olej,mast či krém dle daného problému - vyhodnocuje masér/.

 Možné příčiny vzniku spoušťového bodu:- zranění,přetížení svalu ať už nadměrnou aktivitou či pasivitou,stres,emoční vypětí,nedostatek odpočinku,nedostatek vytamínů a minerálů ....

Kontraindikace:-horečka,infekce,nachlazení,záněty,jakékoliv akutní stavy,onkologické nálezy,po operci / 6-8 týdnů/,hemofilie,TBC,vysoký stupeň osteoporózy,hnisavá kožní onemocnění,kožní vyrážky,modřiny,řezné rány,puchýře,jizvy,epilepsie....

Masáž trvá přibližně 30 min.,při odstraňování většího množství spoušťových bodů asi 45 min. a dokáže stavy bolestí hlavy minimalizovat,v některých případech až zcela odstranit.

Masáž má daná pravidla a nelze ji omezit ani zkrátit!!!

Masáž provádí p. Pleyerová , tel.:723 913 283, 731 737 545

Novinky

Wi-Fi

10.10.2018

Nyní v čekárně našich ordinací v Zábřehu můžete také zdarma používat Wi-Fi

Facebook


Zajímavé odkazy

Shi atsu Pavel Dohnal

 

 

Akce

Nabízíme:
-komplexní vyšetření zdraví na diagnostickém přístroji Sensitiv Imago za 1.000 Kč!Na vyšetření si rezervujte asi 2 hod. Vašeho času. 

Kde nás najdete


Webing.cz - webhosting, webdesign Infotip.cz - informaèní a vyhledávací server
Copyright © 2012 - 2022 Celomed